INTERNETSKI ČASOPIS
OŠ STJEPANA RADIĆA - BIBINJE

Dani materinskog jezika

Povodom Dana materinskog jezika, drugu godinu zaredom, održali smo manifestaciju Tići na gumlu.

Kao što tići prebiru po zrnju tako i naši učenici prebiru po starim bibinjskim riječima i stvaraju stihove prepune tradicije, običaja i ljubavi prema rodnom kraju. Ove godine pridružili su nam se učenici iz Sukošana te pripadnici slovačke nacionalne manjine koji već tri godine održavaju nastavu Slovačkog jezika u našoj školi. Naši mještani Petra i Borna Bilek, učenici šestog i četvrtog razreda, približili su nam slovački jezik sa svojim radom Naša škola, a pripremila ih je učiteljica Valentina Bungur. Antonin Pavkoska, učenik petog razreda koji paralelno pohađa školu u Hrvatskoj i Češkoj, pročitao nam je pjesmu na češkom jeziku.

Zahvaljujemo svim gostima i veselimo se sljedećem druženju uz domaću besidu.

 

  

 

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery